زمانی که کلمه کشاورز یا مزرعه دار را می شنویم معمولا این کلمه شخصی را که زمان زیادی بر روی زمین زراعی کار می کند تا محصولی به دست آورد را به ما یاد آوری می کند ، اما در صنعت مدرن کشاورزی امروز ،تکنولوژی جدید، توسعه مزارع موفق در دنیای تجارت را قادر می سازد. در اینچا مزرعه داران و کشاورزانی وجود دارند که در این زمینه بسیار موفق بوده اند.پیشرفت و موفقیتشان آنقدر زیاد بود که در زمره ثروتمندان جهان جا گرفته اند. اگرچه این افراد زمان خود را در مزرعه صرف نمی کنند اما به صورت پایدار و مداوم در ادره خود مزرعه و سیستم کشاورزی خود را مدیریت می کنند. در این بخش نام 8 نفر از مزرعه داران ثروتمند آورده شده است :

هاوارد بافت

آکادمی کشاورزی ثروتمندترین مزرعه داران جهان

این مرد در زمینه های مختلف از کسب و کاراز بیزینس تا  سیاست تا کشاورزی، حفاظت و عکاسی فعالیت دارد.هاوارد پس از ترک سه کالج، تصمیم گرفت که به یک کشاورز تبدیل شود و ذرت و سویا را رشد دهد. او اکنون در مزرعه خانوادگی بزرگ در ایلینوی و چندین مزارع در نبراسکا همراه با پسرش نظارت می کند. علاوه بر این، او سه   آزمایشگاهی کشاورزی را در آریزونا، ایلینوی و آفریقای جنوبی دایر کرده است. او به خصوص افتخار می کند که مزرعه اش بدون کمک ثروت خانواده نگهداری می شود، زیرا او ارزش 200 میلیون دلار دارد.

کول و امبر آرمر

آکادمی کشاورزی ثروتمندترین مزرعه ارران جهان2

خانواده آرمر، ثروتمندترین افراد در نیوزیلند هستند، به لطف مزرعه موفقیتآمیز لبنیات. آنها صاحب هلدینگ لبنی، کنگلومرا معروف نیوزیلند هستند که حدود 535 میلیون دلار قیمت دارد. کالین و دیل کسب و کار خود را به عنوان یک شرکت خانوادگی در دهه نود شروع کردند و اکنون گروهشان بیش از 58 مزارع را اداره می کند.

تونی پریک

آکادمی کشاورزی ثروتمندترین مزرعهداران جهان 3

تونی پریک و برادرش مزرعه را از والدین خود که در سال 1951 آن را تأسیس کرده بودند به ارث برده بودند و 25 گاو برای شیردهی به دست آوردند. امروزه در این مزرعه بیش از 2000 گاو وجود دارد و ایستگاه های متعددی در استرالیا دارد. ارزش تونی پریچ حدود 750 میلیون دلار تخمین زده می شود.

هری استین

آکادمی کشاورزی ثروتمندترین مزرعه داران جهان4

در سال 2015، هری استین ثروتمند ترین مرد آیووا نام گرفت و او در واقع مغز پشت پرده شرکت استین دانه، شرکتی که در زمینه ژنتیک فعالیت میکرد و موفقیتهایی بسیاری کسب کرده بود، است. ثروت او حدود 3.6 میلیارد دلار است. او در مزرعه نه چندان دور از Des Moines بزرگ شد و در دهه شصت تجارت خود را آغاز کرد. اگرچه دچار نارساخوانی و اوتیسم رنج می برد، اما استین هنگامی که با داده ها و ریاضیات کار می کند، نابغه است. شرکت او در واقع بزرگترین شرکت خصوصی است که در بر پایه دانه کار میکنددانه  و قویترین و پایدارترین دانه  سویا را تولید می کند.

بلرو مگی

ما می توانیم بگوئیم که کشاورزی و مزرعه داری در خون  بلرو مگی مانند پدرش، اندرو مگی که گروه آندره مگی را تاسیس کرده است، جریان دارد او بزرگترین تولید کننده سویا در جهان است. این شرکت حدود 3 میلیارد دلار در سال 2012 فروش داشته است که بیلرو را در لیست ثروتمندان جهان قرار داده است. شرکت آندره مگی توسط همسر آندره، لوسیا اداره می شود، اما بلروصاحب بیش از 16٪ از این شرکت است. علاوه بر این، بلرو سناتور دولت ماتو گروسو در برزیل است

لیو یونگائو

ثروتمندترین مزرعه داران

لیو یونگائو یکی از ثروتمندترین مردان چین است که ثروتی معادل 4.1 میلیارد دلاردارد او در زمینه پرورش جوجه های مزرعه و بلدرچین فعالیت دارد که با برادرانش شرکتی در این زمینه  تاسیس کرده است. او کار خود را به عنوان یک معلم در یک مدرسه فنی آغاز کرد و در سال 1982 تصمیم گرفت تا با برادرانش یک کسب و کار خصوصی را آغاز کند. او و برادرانش به منظور جمع آوری پول برای تأمین این ایده ها، دوچرخه ها و ساعتهای خود را فروختند و 120 دلار به دست آوردند که این نیز سرمایه آنها بود. آنها پول خود را در خرید بلدرچین و جوجه ها سرمایه گذاری کرده اند و پس از آن به کشاورزان استان سیچوان روستایی فروختند. در سال 1992، Hope Group، یکی از بزرگترین شبکه تامین کنندگان خوراک و یکی از بزرگترین شرکت های غیر دولتی در کشور بود. در سال 1996، برادران امپراتوری کشاورزی خود را تقسیم کردند و لیو یونگائو نام شرکت خود را در گروه جدید هوپ تغییر داد

استوارت و لیتدا رزنیک

بزرگترین بخش ثروت خانوادگی رزنیک، که به مبلغ 4.2 میلیارد دلار برآورد شده، مربوط به پسته و بادام است که در مزرعه خود در کالیفرنیا رشد می کنند. خانواده رزنیک بیش از 100 میلیون دلار در زمینه فن آوری های پایدار سرمایه گذاری کرده اند تا با شرایط سختی که در طول چند سال گذشته کالیفرنیا را تحت تاثیر قرار داده اند، سازگار شوند. کسب و کار مزرعه آنها در اواخر دهه هفتاد شروع شد و امروزه محصولات شرکت های آنها در خانه های نزدیک به نیمی از جمعیت آمریکا قرار دارد.

لیو یونگینگ

ثروتمندترین مزرعه داران جهان از نگاه آکادمی کشاورزی

لیو یونگینگ، همراه با برادرانش، در دهه هشتاد مزارع کوچک مرغ  و بلدرچین را تاسیس کردند و طی سالها، یکی از ثروتمندترین مردان چین بودند، و ثروت لیو حدود 6.6 میلیارد دلار است.او در اوائل دهه ی نود، هنگامی که از سه برادرش جدا شد، شرکت هوپ گروه را تشکیل داد و یکی از آنها را در این متن ذکر کردیم. هر یک از برادران شرکت کشاورزی خود را راه اندازی کرد. شرکت ایست هوپ(امید شرق) تمرکز خود را در زمینه های  کشاورزی، املاک و مستغلات و صنعت سنگین قرار داد. در صنعت کشاورزی، آنها بر تولید خوراک دام، با بیش از 100 گونه تمرکز کردند.

جالب اینجاست اگرچه افرادی که در این لیست معرفی شدند، میلیونرها و میلیاردرهایی هستند که بر پایه کشاورزی به ثروتهای افسانه ای رسیده اند، می باشند، هیچ یک از آنها بزرگترین مزرعه  را در جهان ندارند. با این حال، ما باید به آنها احترام بگذاریم؛ زیرا آنها خودشان ثروت خود را (با چند مستثنی) ایجاد کرده اند و شجاعت این را داشتند که پول و وقت خود را در صنعتی که رقابت بسیار سنگین و زیاد است صرف نمایند.

فو گوانگ مینگ

آکادمی کشاورزی ثروتمندترین کشاورزان جهان

او رئیس شرکت توسعه فوجیان است و ثروت خود را با دختر خود، فو فنگ فنگ، که جایگاه مدیر این شرکت را دارد، به اشتراک گذاشته است. فو گوانگ مینگ با ثروتی معادل 1.5 میلیارد دلار، از طریق تجارت طیور، ثروت خود را به دست آورده. شرکت او تامین کننده مرغ برای رستوران های KFC در چین است. شرکت فوجیان با پرورش، کشتار و پردازش گوشت مرغ، در درجه اول برای چین مشغول به کار است. طیف محصولات شامل محصولات مرغ یخ زده برای صنایع تولید مواد غذایی، بازار عمده فروشیگوشت و دیگر بازارها نیز هست.

وادیم مشکویچ

آکادمی کشاورزی پولدارترین کشاورزان

وادیم مشکویچ در دنیای کسب و کار با فروش نوشیدنی، روغن و … آپارتمان ها در اوایل دهه 1990 آغاز کرد. پس از کسب سود، تصمیم گرفت به سرمایه گذاری بر روی زمین بپردازد، در نتیجه شرکت Rusagro، یکی از بزرگترین تولید کنندگان گوشت خوک و تولیدات قندی در روسیه را تاسیس کرد. Moshkovich هشت سال در شورای فدرال روسیه  را سپری نمود، اما او در سال 2014 استعفا کرد. او رئیس هیئت مدیره Rusagro از سال 2015 است. در کنار فعالیت اصلی خود، او نیز در پروژه های خیریه شرکت می کند که آخرین آنها ساخت دانشکده بین المللی Letovo می باشد. بانک زمینی Rusagro شامل بیش از 600،000 هکتار است که عمده ترین آنها در مناطق مختلف روسیه قرار دارد. این شرکت محصولات خود را در بیش از 15 کشور و در بیش از 80 منطقه روسیه فروخته است. وادیم مشکویچ ثروتی معادل 2.3 میلیارد دلار دارد.