گیاهان تابستانی

در فصل گرم تابستان گیاهان در معرض مستقیم نور خورشید، قطعا دچار آسیب می شوند و از بین خواهند رفت. این سوال قطعا در ذهنتان ایجاد شده چه گیاهانی را می توانید در فصل تابستان در فضای بیرونی منزل خود بکارید که مقاوم به خشکی و گرما باشند.

گیاهانی هستند که مقاوم به این شرایط هستند و قطعا زیبایی  برای محیط شما به ارمغان می آورند. گیاهانی که مقاوم به خشکی بوده و در سراسر این فصل گرم و خشک قادرند به زیبایی زینت بخش فضای منزل، تراس یا حیاط شما باشند.

کاکتوس طلایی

کاکتوس طلایی را اکثرا دیده اید، گیاهی بومی مناطق کویری با ظاهری گرد که می تواند در مقابل خشکی به خوبی دوام آورد. این گیاه دارای رشدی کند است اما برای ادامه حیات باید خاکی غنی به همراه آفتابی کامل در طول روز در اختیار داشته باشد. کاکتوس طلایی نیازی به مراقبت زیاد ندارد و آبیاری کمی نیز می طلبد بنابراین از آن دسته گیاهانی است که می توانید با خیال راحت رهایش کنید و برای چند روزی به تعطیلات تابستانی بروید! این گیاه در فصل بهار و تابستان گل دهی دارد و گل های آن به رنگ طلایی میباشد.

کاکتوس طلایی

آلوئه ورا

آلوئه ورا می تواند در هر حیاط و باغچه ای رشد کند، یکی از گیاهان پر از خاصیت که از آن در ساخت بسیاری از مواد آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. در گذشته مصریان به آلوئه ورا گیاه جاودانه می گفتند.

کاکتوس گوشتی

اگر حیاط آفتاب گیری دارید و علاقمند هستید گیاهانی داشته باشید که در فصل تابستان و گرمای طاقت فرسای آن دوام بیاورند، توصیه می کنیم از کاکتوس گوشتی استفاده کنید. این نوع از کاکتوس دارای انواع مختلفی بوده و دست شما برای انتخاب آنها باز است.

کاکتوس گوشتی

گیاه آشوریا (ساقه عروس)

آشوریا یا ساقه عروس یکی از دسته کاکتوس های تزیینی بشمار می رود که دارای ظاهری متفاوت و البته زیباتر از دیگر کاکتوس هاست؛ این نوع از کاکتوس نیز برای روزهای گرم سال بسیار مناسب بوده و به آب کمی برای رشد خود نیاز دارد. تنها نکته برای پرورش این نوع از کاکتوس آن است که محیط پرورشش باید خشک باشد.

گیاه آشوریا (ساقه عروس)

گل چمن آبی

گل چمن آبی یکی از بهترین های گیاهان خانگی مقاوم به گرماست. در فصل تابستان می توانید این گیاه را داخل ظرف آبی قرار دهید و نگرانی جهت تعویض آب آن نداشته باشید. گل های این گیاه هر دو هفته یکبار می رویند.

گیاه مریم گلی

گیاه مریم گلی یکی از گیاهان بسیار مناسب و مقاوم در برابر کم آبی و نور خورشید زیاد است، این گیاه در اواخر تابستان شکوفه می دهد و یکی از دسته گیاهانی است که به خوبی می تواند حشرات گرده افشان را جذب خود کند.

براکی کوم

براکی کوم

براکی کوم یکی از دسته گیاهان در خانواده بابونه هاست. این گیاه دارای ظاهری کپه ای بوده و از ساقه های نرم و برگ هایی شبکه ای بهره می برد. براکی کوم از اواسط تابستان تا فصل زمستان غرق در گل های کوچکی می شود که دارای رنگی آبی، ارغوانی، صورتی و سفید هستند. براکی کوم به مراقبت کمی نیاز دارد و از دسته گیاهانی است که می تواند به خوبی تا مدت ها در برابر گرما طاقت بیاورد.

گیاه بومادران

بومادران را همه می شناسند، گیاهی برای رفع آفتاب سوختگی، این گیاه به خوبی در مقابل نور آفتاب مقاوم بوده و به رنگ زرد می باشد، که به صورت دسته ای رشد می کند.

گیاه بومادران

گل پامچال

گل پامچال از دسته گیاهان خوردنی و البته دارای خواص درمانی بسیاری است؛ این گیاه باید هفته ای یکبار آبیاری شود و باید از خاک غنی بهره مند شود. پامچال برای رفع تمامی حساسیت های پوستی مناسب است.

آویشن

آویشن در بسیاری از غذاها کاربرد دارد، این گیاه به شدت در مقابل گرما و کم آبی مقاوم بوده و علاوه بر اینکه می توانید از آن در پخت و پز استفاده کنید، می توانید توسط عطر خوش آن آفات موجود در باغچه خود را نیز دفع کنید.

آویشن

گیاه کاردینال بالارونده

کاردینال بالارونده ظاهری علفی دارد، این گیاه گل هایی قرمز دارد که به صورت دسته ای رشد می کنند. کاردینال مقاوم به کم آبی بوده و تنها باید خاک و بستر آن را مورد توجه قرار دهید.

سرخارگل

سرخارگل از گیاهانی از تیره کاسنی هاست؛ ساقه این گل دارای اشعابات بسیاری بوده که بر روی آنها را پرز های فراوان زبری گرفته است. گل های روییده توسط این گیاه عموما به رنگ های ارغوانی، صورتی، قرمز ارغوانی، زرد و نارنجی خود را نشان می دهند.

رعنا زیبا

رعنا زیبا با نام گل شاد نیز شناخته می شود. این گل را باید زیاد دیده باشید، عموما این گل از دیوارهای شکسته و سنگ های ترک خورده به بیرون می زند. این گل شبیه به گل های آفتابگردان بوده و از خانواده گل های آفتاب گردان، داوودی و گل مینا می باشد. این گل های زیبا به خوبی می توانند در مناطق خشک زندگی کنند و یک انتخاب مناسب برای باغچه های شما در فصل تابستان هستند.

گل رعنا زیبا

اسطوخودوس

اسطوخودوس یکی از گل های بسیار زیبا با رنگ بنفش است که عطر دلنشینی دارد و از آن در رایحه بسیاری از شمع ها و یا مواد آرایشی بهداشتی استفاده می شود. این عطر دل نشین می تواند حشرات مزاحم باغچه شما را دفع کند و گیاهی مقاوم به هوای خشک به حساب می آید.

اسطوخودوس

گیاه دم موشی

دم موشی گل های بسیار ریز و زیبایی دارد که به صورت دسته ای رشد می کند. این گل در جایی به رشد کامل خود می رسد که در طول روز از آفتاب مستقیم و کاملی بهره ببرد. این گل با بیشتر خاک ها سازگاری داشته و برای رشد بهتر نیازمند خاک زهکشی شده و غنی شده با مواد آلی است.

گل دم موشی

گیاه شکر تیغال

شکر تیغال یکی از گیاهانی است که ظاهری عجیب اما زیبا دارد. این گیاه به سادگی می تواند زینت بخش باغچه های شما باشد و به خوبی در فصل تابستان از خود مقاومت نشان می دهد. این گیاه دارای قدی بلند است و سر آن کروی شکل بوده و برگ های آن دارای خار است.

گیاه شکر تیغال

گیاه شقایق شرقی

گل های وحشی شقایق که دارای رنگ نارنجی متمایل به قرمز هستند را قطعا در دامنه های کوه دیده اید. ساقه های این نوع از شقایق شرقی کرک داشته و برگ های آن شانه ای و دندانه دار هستند. این گل زیبا در فصل بهار بعد از آنکه گل می دهد تمام شاخ و برگهایش به طور کامل میریزد تا بتواند بقای خود را در خشکسالی حفظ کند.

گیاه شقایق شرقی

گیاه شاه پسند

شاه پسند از دسته گیاهانی است که خواص درمانی نیز داشته و برای انعقاد خون استفاده می شود. این گیاه دارای عطر خوش و طعم تلخی می باشد. گونه های متفاوتی از این گیاه وجود دارد که در ایران تنها شاه پسند درختی شناخته شده است.

گیاه شاه پسند